Nanoleaf | Každý produkt má svůj příběh, i naše žárovky.
Nanoleaf dělá svět lepším místem pro život. Naše produkty jsou přátelské nejen k naší planetě, ale hlavně našim zákazníkům. Zjistěte co vedlo zakladatele Nanoleaf k této myšlence.
Nanoleaf, Historie, Založení, designové žárovky, úsporné žárovky, technologie, úspora energií, příběh žárovky
13629
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-13629,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-3,qode-theme-ver-7.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.4,vc_responsive

Příběh Nanoleaf

 

Náš příběh začíná třemi dobrodruhy, kteří milují život, sní svoje sny a měli skvělý nápad. Se zábavou, spoustou probdělých nocí a odvahou být nejlepší svůj nápad přetavili do energeticky nejefektivnější LED žárovky na světě. Do křížence mezi avantgardou a science fiction, který je inspirovaný japonskou papírovou skládačkou origami a je přesně tím správným mixem designu a technologie. A nápadu totálně propadli.

Firmu Nanoleaf založili 3 inženýři, absolventí Torontské Univerzity, Gimmy Chu, Christian Yan and Tom Rodinger již v roce 2012. Každý v té době již pracoval v různých technologických oborech. V roce 2013 se rozhodli opustit svoje dosavadní pracovní místa a začli se věnovat Nanoleaf na plný úvazek. Úspěch Nanoleaf byl podpořen dvěmi úspěšnými crowd fundingovými kampaněmi na Kickstarteru. Při jedné z  nich obdrželi na svůj nápad 250 000 USD a zahájení výroby tak již nestálo nic v cestě. Dnes má firma kolem 50 zaměstnanců a kanceláře Shenzhenu, Hong Kong a v Torontu.

Firma Nanoleaf používá pro výrobu svých LED žárovek svou vlastní patentovanou technologii a jejími hlavními devizami jsou energetická efektivita a udržitelný výrobní proces. LED diody jsou umístěné na skládačce z desky plošných spojů používané k výrobě elektronických obvodů. Tento výrobní postup eliminuje potřebu používání hliníkového chladiče žárovky, jehož výroba sama o sobě je velmi energeticky náročná a navíc výborně chladí žárovku při provozu. Nanoleaf LED žárovky mají svou vlastní teplotní ochranu, která zabraňuje přehřátí a žárovku v případě potřeby utlumí a prodlužuje tak její životnost.

Filozofie Nanoleaf je dodávat lidem ekologické produkty s dlouhou životností, které je nadchnou svým designem a funkcemi:

„Byla to skvělá myšlenka – protože produkt, který je šetrný pro naši planetu a který u toho dobře vypadá, může změnit svět. Tak jsme se rozhodli postavit ji. Dnes jsme skupina srandistů, introvertů, extrovertů, kreativců a intelektuálů, kteří se nebojí svoje nápady posouvat a realizovat dál. Pocházíme z různých prostředí a máme různé pracovní a životní zkušenosti. Od kravaťáků, úleťáků, po vyznavače jógy, bot na podpatků nebo sandálů, my všichni jsme rodina různých osobností s různými nápady, které pohání jedna společná vášeň – tvorba produktů, které dobře vypadají, jsou dobré pro naši planetu a které budou lidé rádi používat a mít z nich dobrý pocit.“

 

My jsme Nanoleaf.

Naše filozofie:

Chceme udělat svět lepším místem pro život. To znamená pracovat se životním prostředím a lidmi, kteří tuto změnu mohou uskutečnit. Abychom mohli nabídnout produkty přátelské k naší planetě a současně zajímavé pro lidi, rozvíjíme energeticky úsporné technologie s unikátním designem.

Zakladatelé Nanoleaf:

Gimmy

spoluzakladatel / výkonný ředitel

Gimmy je mimořádný v rozvoji naší firmy, veliký stratég. Pokud není zrovna zaměstnán vymýšlením nové strategie pro Nanoleaf, tak ho najdete se surfovým prknem na moři, jak se těší ze zdolávání vln a otevřeného moře.

 

Jako absolvent Torontské univerzity, Gimmy má přes 7 let zkušeností jako technologický konzultant. Řídil několik projektů pro mnoho klientů v Severní Americe včetně TD Banky, Hawaiian Telcom, Frontier Communications, Best Buy, and Jack in the Box. Nyní je zodpovědný za vyhledávání vhodných komponentů, plánování a řízení produktů pro Nanoleaf.

Tom

Spoluzakladatel / hlavní vizionář

Tom je geniální vědec a inženýr, mozek Nanoleaf. Když se zrovna nevěnuje zachraňování světa novými vynálezy a inovacemi, rád tráví čas venku v přírodě. Je velkým fanouškem horolezectví a s vášní pro vědu a techniku.

 

Tom má přes 20 let zkušeností v oblasti elektroniky a elektrických obvodů a je duchovním otcem technologie Nanoleaf. Přes 9 let vedl a radil studentským týmům ve stavění solárních aut, které se zúčastňovali závodu přes celé Spojené státy Americké (North America Solar Challenge) a Austrálii (World Solar Challenge).

Pracoval také jako vědec v biotechnologickém průmyslu, kde vyvíjel nové inovativní algoritmy pro predikci účinnosti nových léků v léčbě proti rakovině a vředových onemocnění. Podílel se na vývoji produktů využívající solární energii, které přinášejí zelenou technologii do odlehlých koutů naší planety a pomáhají rozvojovým zemím. Tom nyní soustřeďuje veškerou svou pozornost v Nanoleaf na rozvoj inovativních energeticky účinných produktů, které jsou přívětivé k životnímu prostředí a doufejme, že přinesou lepší a zářivější zítřky pro nás všechny.

Christian

Co-founder / provozní ředitel

Christian je hlavní operační manažer, který je udržuje kola Nanoleaf v „obrátkách“. Kromě zapojování dodavatelů do naše kolotoče, umí perfektně zapojit i smích do naší každodenní činnosti. Christian má rád všechno, co připomíná nějaké prkno, nebo desku: snowboard, wakeboard, klávesnici, nebo zkuste jmenovat cokoliv dalšího a bude v tom expert.

 

Christian má 7 let pracovních zkušeností jako generální ředitel ve výrobní továrně v Guangzhou, v Číně. Byl zapojen do navrhování, hledání dodavatelů a výroby několika nových produktů pro zavedené klienty v Evropě (distributory a řetězce). V Nanoleaf pomáhá vyhledávat a rozvíjet vztahy s našimi klíčovými dodavateli v Číně a je zodpovědný za výrobu.